دانلود کتاب فلاسفه بزرگ از براین مگی

[ad_1]

دانلود کتاب فلاسفه بزرگ از براین مگی
  کتاب فلاسفه بزرگ از براین مگی

 

نام کتاب: فلاسفه بزرگ – آشنایی با فلسفه غرب

نویسنده: براین مگی

مترجم: عزت الله فولادوند

انتشارات: خوارزمی

سال نشر: ۱۳۸۹

زبان: فارسی

تعداد صفحات: ۵۲۱ صفحه

فرمت: PDF

حجم: ۹٫۶۰ مگابایت

معرفی کتاب

صدها تاريخ فلسفه با دامنه‌های گوناگون و از زوايای مختلف به بسياری از زبانها وجود دارد كه چند مجلد انگشت‌شمار از آنها به فارسی ترجمه شده است. اما در این میان امتیاز این کتاب چیست؟

 

در کتاب فلاسفه بزرگ نوشته برایان مگی درباره هر فیلسوف با یکی از فیلسوفان معاصر مصاحبه می کند که در جامعه علمي و دانشگاهی غرب، متخصصِ موضوعِ بحث شناخته شده است. بنابراين مطلب از دو نظر جالب توجه است، هم فيلسوفي كه بحث درباره اوست و هم كسي كه راجع به او سخن مي‌گويد. مثلاً ما نه تنها مي‌خواهيم بدانيم كه دكارت و هيوم و كانت و شوپنهاور و راسل و ويتگنشتاين چه انديشيده‌اند و به چه جهت چنين نامي در جهان دارند، بلكه كنجكاويم بدانيم كه چهره‌هاي سرشناسي در فلسفه معاصر چون برنارد ويليامز و جان پاسمور و وارناك و كاپلستن و اير و سرل درباره آنان چه مي‌گويند و خود برایان مگی نیز آنچنان موضوع بحث را داغ می کند و سوالاتی بسیار مفید می پرسد که موضوع به حد مطلوب روشن می شود. لذا نه تنها در این کتاب با اندیشه های فیلسوفان گذشته با کیفیت مناسب آشنا می شویم، بلکه با نظریات فیلسوفان معاصری چون برنارد ویلیامز، جان پاسمور، وارناک، کاپلستن و ایر و سرل نیز در ارتباط با فلاسفه پیشین و طرز نگرششان آشنا می شویم. وجه دیگر امتیاز کتاب، آشنا شدن خواننده با آخرین تحولات در برداشتهای فلسفی معاصر است. از دیگر امتیازات کتاب، قالب گفتگویی آن است که آنرا بالطبع ساده تر و قابل فهم تر، و جزئیات مسائل را آشکارتر می سازد.

کتاب “فلاسفه بزرگ” شاید بهترین کتاب جدی برای آشنایی با فیلسوفان بزرگ تاریخ و طرز تفکر ایشان و چکیده مهمترین مسائل مطرح شده توسط ایشان باشد که برگردان گفتگوهای تلویزیونی براین مگی با فیلسوفان و اساتید معاصر فلسفه است، به دلیل ساختار گفتگویی کتاب و نیز تلاش طرفین بر حفظ سادگی در ارائه مطالب، برای آشنایی با فلسفه منبعی عالی به شمار می آید. البته نباید از ستایش ترجمه عالی استاد فولادوند هم در افزایش قدر و ارزش این کتاب برای خواننده فارسی زبان غافل ماند.

برایان مگی نویسنده، شاعر و سیاستمدار بریتانیایی است که به دلیل نگارش کتاب‌های همه‌فهم درباره فلسفه معروف است. از برایان مگی، قبلا در شبکه چهار خودمان یک برنامه، دوبله و پخش می شد که در آن این شاعر و سیاستمدار انگلیسی، با فیلسوف های معاصر بحث می کرد. (آن کتاب با عنوان “مردان اندیشه” به قلم همین مترجم و از طرف انتشارات طرح نو منتشر شد)

اطلاعات کتاب

• کتاب فلاسفه بزرگ ترجمه ای است از کتاب The Great Philosophers (به فارسی: فلاسفه بزرگ) نوشتهبرایان مگی که نخستین بار سال ۱۹۸۷ توسط انتشارات BBC Books منتشر شد.

دانلود کتاب با لینک مستقیم

[ad_2]

لینک منبع

دسته‌هادسته‌بندی نشده

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *