ترفند های جالب سینمایی

[ad_1]

ترفند های جالب سینمایی

۱- آسفالت هایی که همیشه خیس باقی می مانند

gdfgdf

شاید تاکنون بارها با خود فکر کرده باشید که چرا در بیشتر صحنه هایی که کاراکترهای فیلم در هنگام شب در حال رانندگی هستند آسفالت جاده خیس است طوری که انگار دارد باران می بارد. دلیل اول این است که آسفالت خیس زیبایی و جلوه ی خاصی داشته و نور را نیز بهتر منعکس می کند که در کل نمای زیبایی به صحنه ی مورد نظر می بخشد. در فیلم ها معمولا آسفالت را با آب خیس می کنند و در واقع بارانی در کار نیست.

۲- جمعیتی که وجود خارجی ندارد

xcx-w700

در بسیاری از فیلم ها از سیاهی لشگر برای تشکیل دادن اجتماعات استفاده می کنند که هزینه های گزافی را به فیلمسازان تحمیل می کند. از این رو فیلم سازان به روش های دیگری متوسل شده اند تا هزینه ها را کاهش دهند. یکی از این روش ها این است که در یک زاویه ی مناسب عکسی از یک جمعیت کوچک گرفته و با استفاده از افکت های کامپیوتری آن ها را در صحنه ی فیلم ها قرار می دهند. روش دیگر استفاده از مانکن های بادی است که در فیلم معروف «سخنرانی پادشاه» (The King’s Speech) مورد استفاده قرار گرفت.

۳- استفاده از پودر شیر به جای مواد مخدر

dgdf

البته کمتر کسی فکر می کند که مواد مخدر به نمایش در آمده در فیلم ها واقعی هستند. در فیلم های هالیوودی از شیر پودری، انواع ویتامین ها و شکر برای نشان دادن مواد مخدر استفاده می شود.

۴- شربت ذرت به جای خون

ryr56-w700

معمولا در فیلم های مختلف از مواد متفاوتی برای نشان دادن خون استفاده می شود اما اغلب برای این کار شربت ذرت با رنگ خوراکی مورد استفاده قرار می گیرد. در دورانی که فیلم ها هنوز سیاه و سفید بودند نیز سس شکلاتی نقش خون را ایفا می کرد.

۵- سیگارهای بی خطر و بدون نیکوتین

sdsfs-w700

شاید تا حالا با خود فکر کرده باشید که بازیگر محبوب شما که زندگی سالم و بدور از سیگاری دارد چطور در فیلم هایش پشت سر هم سیگار می کشد. نکته اینجاست که این سیگارها طوری ساخته شده اند که به سلامت بازیگر صدمه ای نخواهند زد زیرا این سیگارها در واقع سیگارهای گیاهی بدون نیکوتین هستند. نکته ی دیگر این که برای گرفتن هر صحنه به طور متوسط ۱۰ برداشت گرفته می شود که در صورتی که سیگارها از نوع معمولی بودند صدمه ی زیادی به بازیگر وارد می شد.

۶- جلوه های ویژه بسیار کوچک

ddddddddf-w700

برای صرفه جویی در هزینه ی ساخت فیلم، فیلمسازان مجبورند از روش های جایگزینی برای خلق صحنه های مهیج فیلم استفاده کنند. برای مثال اگر آن ها بخواهند یک شیء یا ساختمان گرانقیمت و مجلل را منفجر کنند برای این کار از جلوه های کامپیوتری یا ماکت های بسیار کوچک از این اشیا و سازها استفاده می کنند. گزینه ی دوم کارآیی بهتری دارند زیرا بسیار واقعی تر از جلوه های کامپیوتری به نظر می رسند.

۷- شیشه هایی که از شکر ساخته شده اند

sdfsdw2-w700

در کمتر فیلم اکشنی پیش می آید که یکی از کاراکترها از داخل یک صفحه شیشه ای به نحوی عبور نکرده و شیشه فرو نریزد که معمولاً برای ساخت چنین صحنه هایی فیلمسازان از شیشه های شکری استفاده می کنند. این شیشه ها از لحاظ ظاهری هیچ تفاوتی با شیشه های معمولی ندارند اما هیچ صدمه ای به بازیگر وارد نمی کنند. البته امروزه فیلمسازان به استفاده از شیشه های پلاستیکی روی آورده اند که البته زیبایی و باورپذیری شیشه های شکری را ندارند.

۸- دیالوگ های درون خودروسینما

14866560-IN_the_car-1498215982-650-533eecaac7-1498658080-w700

در بسیاری از فیلم ها می بینید که کاراکترها درون خودرو قرار داشته و بحث های طولانی بین آن ها رخ می دهد در حالی که راننده نیز در حال رانندگی است و بیشتر به صحبت های همراهانش گوش می دهد و کمتر جاده را نگاه می کند. واقعیت این است که در چنین صحنه هایی خودرو روی یک پلتفرم قرار گرفته و در واقع ثابت است.

۹- ابرهایی که از شیر ساخته شده اند

567-w700

فیلمسازان برای این که ابرهای خطرناک را بر فراز شهرها نشان دهند از تزریق شیر یا رنگ به درون یک تانکر آب با یک دستگاه خاص استفاده می کنند. برای این که یک سفینه ی فضایی را در داخل ابرها به تصویر بکشند نیز از یک دیسکت کوچک در داخل تانکر بهره می گیرند.سینما

۱۰- هنداونه ای که نقش مهمی در افکت های صوتی دارد

yute

برای تولید صداهای مختلف در فیلم ها از روش های متفاوتی استفاده می شود برای مثال تیراندازی های مداوم و فراوان را با استفاده از صدای آتش بازی تولید می کنند یا صدای بال زدن پرندگان با ورق زدن برگه های کتاب به وجود می آید. اما در بسیاری از موارد از هندوانه استفاده می شود. با استفاده از هندوانه می توان صدای شکستن و ضربه خوردن سر، ضربه ی مشت به صورت و یا ترک برداشتن تخم اژدها را تولید کرد.سینما

[ad_2]

لینک منبع

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *